Апеляційний суд залишив у силі обвинувальний вирок Катерині Очаковській, яка проводила «референдум» у селі Сагайдачне на Херсонщині

6 дней назад 0

Шість років за ґратами проведе Катерина Очаковська з села Сагайдачне на Херсонщині. Херсонський апеляційний суд залишив без задоволення апеляційні скарги прокурора і адвоката обвинуваченої: перший пропонував посилити їй покарання, а другий – пом’якшити. Жінка визнана винною в колабораційній діяльності за участь у проведенні незаконного референдуму.

Про це з посиланням на  апеляційного суду від 25 вересня повідомляє .

Збільшити термін позбавлення волі з шести до семи років просив апеляційний суд прокурор. Натомість адвокат обвинуваченої  Очаковської Катерини Сергіївни просив пом’якшити вирок. 

Жінку визнано винною в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Доведено, що під час окупації села Сагайдачне (колишня назва – Максима Горького) Новорайської сільської громади Бериславського району на Херсонщині прийняла пропозицію Марії Очаковської, місцевої гауляйтерки взяти участь у проведенні незаконного референдуму. Катерину Очаковську призначили членом так званої дільничної виборчої комісії №808. 

Жінку затримали у вересні 2023 року, відтоді вона перебуває під вартою. 

На думку адвоката, Катерина Очаковська заслуговує на пом’якшення вироку, бо свою вину в суді вона визнала частково, а після звільнення села від російських окупантів залишилася вдома і нібито не мала наміру втекти або сховатися від правосуддя. 

Апеляційний суд залишив без задоволення апеляційні скарги прокурора і захисника. Вирок Великоолександрівського районного суду від 24 вересня 2024 року залишено без змін і він уже набрав законної сили: шість років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв ЦЖР, і сама Катерина Очаковська, і її захисник намагалися переконати суд, що вона діяла не добровільно, а . Мовляв, її чоловіка Валентина Очаковського, учасника АТО, російські загарбники на четвертий день окупації села викрали і катували, щоб схилити Катерину до співпраці з ворогом. Однак суд цю версію відкинув, оскільки і обвинувачена, і інші свідки плуталися в своїх поясненнях і не змогли відповісти на питання: чому чоловік не звернувся до правоохоронних органів із заявою про вчинений проти нього злочин, і чому одразу після свого звільнення не розповів про це рідним. 

Катерина Очаковська намагалася також переконати суд, що проводила незаконний референдум нібито через скрутне матеріальне становище.

Натомість свідки розповіли в суді, що незаконним референдумом добровільно займалися ледь не всі родичі Катерини Очаковської, а її свекруха Марія Очаковська очолювала в Сагайдачному окупаційну адміністрацію.