«Це імітація активності». Гуменюк про діяльність російських ДРГ в гирлі Дніпра поблизу Херсона

1 год назад 0

Імітацією активності та нагнітанням ситуації назвала керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк діяльність диверсійних груп російської армії у гирлі Дніпра поблизу Херсона. Про це вона заявила в етері загальнонаціонального марафону.

"Це також може бути певною ознакою того, що вони намагаються якимсь чином перевірили глибину і міцність нашої оборони.Але вони не мають успіху, бо не мають необхідних сил і потужностей. Розумієте, використання човнів з навісними моторами — це не та потужність, яка потрібна, наприклад, для форсування Дніпра",  — сказала Гуменюк.

Також вона розповіла, що Сил оборони зафіксували, що на лівому березі Дніпра російська армія намагається підтягнути мобілізаційні ресурси, бо там лікарні переповнені пораненими.

"Наша попередня вогнева робота по точках базування особового складу була результативною. Критичної зміни в якості складу немає. Підтягуються ресурси на заміну поранених. Але концентрування сил особливого призначення або особливої підвищеної готовності, як то десантно-штурмових немає", — сказала Гуменюк

Ситуація на островах та Кінбурнській косі, за її словами, залишається сталою і характеризується як "сіра зона", бо вогневий контроль з обох боків не дає можливості закріпитись ні українським, ні російським військам.

"Ці території географічно складні для закріплення і вони постійно перебувають під обстрілами. Якщо переважає з нашого боку, можна вважати що наш контроль, якщо з іншого боку — інший", — сказала Гуменюк. Що відомо

  • Війська РФ обстріляли з реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів 21 населений пункт Херсонщини. Про це повідомив Генштаб ЗСУ в оперативній інформації станом на 6 ранку 1 лютого.
  • За даними Генштабу, російські військові обмежили в’їзд та виїзд з тимчасово окупованої Улянівки Скадовського району. А також обшукують місцевих жителів та перевіряють мобільні телефони.