Для Путіна втрата Херсона буде потужним ударом, – експерт

2 года назад 0

Путін "почав м'якше формулювати своє ставлення до війни".

Якщо про втрату Харківської області російське командування ще зможе промовчати, то поразка під Херсоном похитне кремлівський режим. Про це в ефірі FREEDOM розповів письменник і політтехнолог Михайло Шейтельман, інформує  з  на УНІАН.

Публіцист зазначив, що вже зараз помітна зміна риторики щодо ситуації на війні чиновниками Путіна.

"Вчора Пєсков вперше, коли у нього запитали про Херсонщину, відповів: звертайтеся до Коношенкова. Такого не було ніколи за весь час війни… Все було відповідальністю Путіна, у його владі. І ось раптом виявилося, що війна не у його владі. Тому це величезна новина: вони вперше почали перекладати відповідальність публічно. Адміністрація президента скидає з себе відповідальність за війну" , — пояснив Шейтельман.

За спостереженнями письменника, Путін "почав м'якше формулювати своє ставлення до війни": "Він раніше говорив "ми ще нічого не починали". А ось нещодавно сказав: "ми нічого не починали", тобто нічого не обіцяє в майбутньому".

У РФ справді є шанс промовчати, коли Кремль остаточно втратить контроль над частиною Харківської області.

"Вони (пропагандисти) мало використовували цей шматок Харківської області з метою пропаганди. Це пов'язано з першою поразкою під Харковом – коли обіцяли "взяти" Харків, але самі втікали. Порушувати цю тему було незручно" , – додав публіцист.

Ситуація буде кардинально іншою у разі невдач під Херсоном.

"У Херсоні поразка буде знаковою абсолютно. Херсон – це буде потужний удар по Путіну. Навіть сьогодні влада Путіна, м'яко кажучи, нестійка. Про це не можна буде змовчати. Доведеться придумувати історію: вони виведуть війська, щоб ЗСУ перестали вбивати рибу та екосистему Дніпра", – підсумував письменник.