«Дві доби поспіль армія РФ атакує Херсонщину саморобними керованими бомбами, але у нас є досвід їх збиття» — Гуменюк

2 месяца назад 0

У російської армії запас ракет та дронів не такий великий, тому вони вишукують нові підходи для атаки, зокрема, дві доби поспіль військові РФ випробовують керовані авіаційні бомби вздовж лінії зіткнення на Херсонщині. Українські захисники мають досвід збиття таких бомб, заявила в етері марафону "Єдині новини" керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

"24 березня російські військові атакували Бериславський район такими бомбами, вчора намагалися уразити об'єкт критичної інфраструктури на тому ж Бериславському напрямку. Це говорить про тебе що вони вимірюють і випробовують таку тактику, цілком ймовірно, що намагатимуться замінити оці високовартісні ракети такими саморобними переробленими керованими авіаційними бомбами. Але досвід збиття у нас такої бомби вже є. І вони скоріше за все будуть їх переобладнати під імітацію ракет, споряджаючи додатковими крилами і GPS-навігацією, але подивимось, поспостерігаємо. Коли ми спостерігаємо за зміною тактики ворога, це означає що ми вже вишукуємо до неї протидію" каже Наталія Гуменюк.

По лівобережжю Херсонщини, так і на Запорізькому напрямку, російська армія більше зосереджує зусилля на оборонних рубежах, на роботі укріплення, інженерного облаштування, говорить керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк. Російські військові усвідомлюють, що дуже близькій перспективі їм будуть більше потрібні оборонні рубежі, зокрема вони вже відчувають потужну прогалину в логістиці, яку Сили оборони зуміли їм зробити.

"У них немає сталого забезпечення навіть на побутовому рівні, що стосується одягу, заміни взуття, не говорячи про засоби індивідуального захисту як каски, бронежилети, і, безпосередньо, подачі та постачання боєприпасів. Тому вони зараз повністю використовують техніку для того, щоб відправити вкрадене майно якомога далі, а серед цивільного населення намагаються посилити засоби терору, зокрема обмежуючи засоби переміщення, щоб не було передачі інформації, вони відчувають що рух спротиву на цих напрямках працює дуже потужно проти них", сказала Гуменюк.

Настрої у військових РФ, говорить Гуменюк, дуже на низькому рівні, тому що морально розхитане військо і виснажене з Бахмутського напрямку, яке прибуває туди на відновлення розповідає сумні історії.

"Дезертирство процвітає з великою силою і саме тому вони зараз тримають і Росгвардію на південному напрямку для того, щоб утримувати ті підрозділи які повинні займатися оборонними спорудами, а не тікати якомога далі. І ось ця риторика коли вони готують свій внутрішній інформаційний ринок до того, що може відбуватися, це дуже нагадує попередження перед тим, як брали-здавали Херсон", каже Наталія Гуменюк.

Що відомо

  • 25 березня російська армія з важкої артилерії та "Градів" завдала 49 ударів по території Херсонської області. Використали 210 снарядів.
  • Поблизу Великої Олександрівки у лісосмузі на російській вибухівці підірвався місцевий житель. Він травмував обидві ноги.
  • 24 березня російська армія з важкої артилерії та "Градів" завдала 67 ударів по території Херсонської області. Використали 601 снаряд.
  • Російські військові обстріляли Білозерську громаду на Херсонщині. Одна людина загинула, четверо поранені.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.