Ймовірний губернатор Херсонщини був люстрований, але Мінюст про це воліє забути

6 дней назад 0

Погоджений Кабміном кандидат на посаду голови Херсонської ОДА Ярослав Янушевич, був люстрований, але якимось дивом два з половиною тижнів тому Мінюст відмовився боротися у суді за право ще два роки не призначати його на посади.

Що відомо про призначення? Погодження на посаду Янушевича стало сюрпризом як для мешканців Херсонщини, так і для журналістів, які уважно слідкували за епопеєю із формуванням нової обласної влади.

Більше того, за даними МОСТа, винесення цього кандидата на кабмін у вівторок, було сюрпризом і для багатьох членів Кабміну. Бо в понеділок проєкту рішення про погодження Янушевича не було у пакеті документів, а самого питання не було у порядку денному засідання Кабінету міністрів України.

Це зробив хтось, хто має вплив на Кабмін у вівторок.

Про це МОСТу розповіло джерело в Херсонській ОДА та підтвердили співбесідники, які наводили довідки у вівторок ввечері у міністрів, хто такий Янушевич і хто пролобіював його призначення.

Поки що це загадка.

Як відреагували на таке погодження? Той факт, що черговим головою ОДА тимчасово окупованої області хочуть призначити не військового, хоча саме такі плани Офісу Президента у бесідах підтверджували керівники Херсонської ОДА та облради, доволі сильно здивував багатьох.

Переважно це обговорювалося у соціальних мережах. Наприклад, на це відреагував журналіст Юрій Бутусов Що відомо про Янушевича? Офіційна  майбутнього посадовця доволі нудна. Все життя він працював заступником різних керівників від податкових інспекції та міліції до фінмоніторингу.

У 2013 році встиг покерувати ДП «Документ», яке видає паспорти та займається багатьма дотичними сферами діяльності.

За інформацією ZN.UA Ярослав Янушевич свого часу користувався особливою довірою колишнього прем'єра Миколи Азарова, мав дуже тісні дружні стосунки з його сином — Олексієм.

Саме робота в часи Януковича на високих посадах закрила для нього двері у часи президента Петра Порошенка. Скоріш за все, він був люстрований, але про це пізніше.

З вересня 2014 по квітень 2016 року працював на посаді виконавчого директора ДП «Український державний центр радіочастот». Суто юридично для призначення на цю посаду не потрібно проходити перевірку згідно Закону «Про очищення влади».Янушевич є спортсменом-пейнтболістом, навіть чемпіоном світу з цього цікавого виду спорту.Нагороджений багатьма орденами та медалями. Орденами «За заслуги» його нагороджували Янукович у 2012 році, Порошенко у 2016 та Зеленський у 2020 роках.

З відомих нам повних кавалерів цього ордену на Херсонщині є колаборант Володимир Сальдо.У 2017 році 8-й полк спецназу клопотав перед Радою громадських організацій України про нагородження Янушевича орденом "За розбудову України".

Дивні рухи з люстрацією 15 вересня 2021 року Адвокат Герасименко звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах Ярослава Янушевича з позовом у якому вимагав визнати протиправним висновок від 06.08.2021 Фастівської районної державної адміністрації про результати перевірки відомостей особи та відповідність свого клієнта критеріям здійснення очищення влади (люстрації) визначеним п. 7 ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст. 3 Закону України "Про очищення влади".

Отже, це підтверджує, що станом на вересень 2021 року Янушевич був люстрованим, отже не мав права займати посади на держслужбі до 2024 року.

Адвокат також вимагав визнати протиправною та скасувати відмову Фастівської районної державної адміністрації у призначенні Ярослава Янушевича на посаду заступника голови Фастівської районної державної адміністрації за критеріями здійснення очищення влади (люстрації).

І що саме цікаве, захисник хотів аби суд зобов`язав Міністерство юстиції України вилучити з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", відомості стосовно свого клієнта.

Суд провадження по справі відкрив, але жодної ухвали по цій справі у реєстрі судових рішень за 2021 рік немає, але воно було.

Окружний суд Києва таки виніс якесь рішення 17 травня 2022 року, яке чомусь у реєстрі не опублікували, і яке у червні 2022 року Міністерство юстиції намагалося скасувати вже у Шостому апеляційному адміністративному суді.

Відомо, що суд першої інстанції позов задовольнив частково, і це не сподобалося Мінюсту.

Щоправда, через місяць, 14 червня 2022 року міністерство юстиції передумало судитися із Ярославом Янушевичем і надіслало до суду заяву про відкликання апеляційної скарги. Мотиви таких дій у судовому документі не вказані.

Можемо припустити, що суд першої інстанції у травні цього року зобов'язав вилучити прізвище Янушевича з реєстру люстрованих осіб, а рішення суду сховав.

І Мінюсту це видалось спочатку ненормальним, а через місяць цілком нормальним.

Перевірити, чи є прізвище ймовірного голови Херсонської ОДА у реєстрі неможливо — він закритий на час дії військового стану.

Тож, виходить, що судді та Мінюст в унісон підіграли людині, яка за всіма ознаками не мала б отримати цю посаду.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.