Мінюст назвав вартість утримання одного російського військовополоненого: вчетверо більше за мінімальну пенсію
1 месяц назад 0
У Міністерстві юстиції назвали суму, яка витрачається з державного бюджету на утримання російських полонених. Виявилося, що вартість забезпечення одного окупанта у чотири рази перевищує мінімальну пенсію українця.
Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька повідомила, що спочатку ніхто в Україні не знав, як працювати з військовополоненими з РФ. Але тепер проблеми вирішені. Їх утримують у нормальних умовах, тому що цього вимагають міжнародні стандарти. В української сторони сформувався значний досвід у цьому питанні, яким тепер навіть можна ділитися.
"Ми з цим упоралися і зараз можемо давати майстер-класи іншим країнам", — уточнила чиновниця.
Торік влада називала розмір утримання одного російського військовополоненого – близько 3000 грн. Проте у 2023-му було складно вирахувати конкретну суму – кількість цих осіб постійно змінювалася.
Йдеться про витрати на харчування, одяг, медичне забезпечення, комунальні послуги, облаштування місця тримання, заробітні плати персоналу, зокрема охороні. Минулого року враховувалися лише видатки на їжу та комуналку. За словами Висоцької, обрахунок був грубим та некоректним. Не враховували оплату праці конвою тощо.
"Якщо говорити про більш-менш нормально прораховану вартість утримання полоненого в таборі за підсумками 2022 року, з урахуванням забезпечення табору, з податками, зарплатами, комунальними витратами, – ця сума складає близько 10 000 грн на одного полоненого в місяць", — пояснила чиновниця.
Нагадаємо, що мінімальна пенсія громадянина України становить 2361 грн. Це вчетверо менше, ніж витрачають на утримання одного російського військовополоненого.
Заступниця очільника Мінюсту вказала, що у таборі для російських військовополонених створено умови утримання відповідно до норм Женевської конвенції. Їм дозволено дивитися ТБ, а також підтримувати контакти з родичами.
“Ми їх утримуємо в нормальних умовах, щоб здоровими повернути до Росії й забрати наших полонених. Вони нам більше нічим не цікаві”, – цитує посадовицю Укрінформ.
Коли росіяни повертаються додому, вони скаржаться на "катування" історіями про українських гетьманів та державним гімном.