В ГПУ розповіли про вступи дітей екс-голів держави за фейковим ЗНО

7 лет назад 0

Серед абітурієнтів, які…

Про це у своєму виступі на розширеному засіданні Комітету ВР з питань науки та освіти сказав прокурор Генеральної прокуратури Олександр Новіков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З цих 200 осіб переважна більшість — діти працівників апарату Верховної Ради, народних депутатів колишнього скликання, в тому числі окремих перших керівників Верховної Ради. Є серед них керівники колишні Генеральної прокуратури, міністерства внутрішніх справ, міністерства оборони України. Я називаю ті органи, де зафіксовано десятки фактів таких дій. В тому числі Державна фінансова інспекція, зараз Державна аудиторська служба України — перші керівники», — сказав Новіков.

Він зазначив, що особи, які безпосередньо займалися підробленням результатів, «математично аналізували, як підвищити бал, щоб не зіпсувати математичну картину ЗНО».

«Навіть там, де люди взагалі не здавали (ЗНО — ред.), не проходили порогового балу, підвищували до того порогу, щоб не виходити за межі математичної картини», — сказав Новіков.

Прокурор зазначив, що понад 100 осіб були відраховані з бюджетних місць навчання за використання підробних балів ЗНО, на ці місця були зараховані ті абітурієнти, які мали на це право за результатами тестів.

За словами Новікова, деякі студенти сплатили вартість навчання, і таким чином потерпілим була відшкодована вартість їх навчання на контрактній основі.

Також він повідомив, що Генпрокуратура зараз встановлює суму коштів, яка незаконно використовується для навчання тих осіб, чиї результати ЗНО були підроблені.

Представник прокуратури звернувся до Міністерства освіти та науки з проханням поновити права тих абітурієнтів, які не змогли вступити на бюджетні місця через махінації з балами ЗНО.

"Хочу звернути увагу на таку фундаментальну річ — відповідно до Конституції завданням органів державної влади, Міністерства освіти та науки є забезпечення рівності громадян на отримання вищої освіти на конкурсних умовах. На даний момент Міністерство освіти захищає тих осіб, які подали підроблені результати до внз і отримують освіту за кошти державного бюджету, і жодного слова не сказало про тих потерпілих, які не отримали вищу освіту внаслідок дій таких осіб. Хочу звернути увагу, що відповідно до частини 3 ст. 127 Кримінально-процесуального кодексу України в такому випадку відшкодування коштів тим особам, які потерпіли від таких дій, буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету з наступними регресними вимогами до службових осіб конкретних державних органів, винних у відповідних порушеннях», — наголосив Новіков.

Стосовно роботи Українського центру оцінювання якості освіти, то, за словами Новікова, нині необхідно реалізувати систему поновлення дійсних балів зовнішнього незалежного тестування.

Новіков поінформував, що підроблення результатів тестування почалося ще з 2008 року, коли проходження ЗНО стало обов'язковою умовою вступу до вишів. За його словами, участь у підробках результатів ЗНО брав майже весь керівний склад УЦОЯО, крім чинного на даний час очільника центру, а також окремі керівники Одеського, Івано-Франківського регіональних центрів оцінювання якості освіти. Змін результатів ЗНО не було зафіксовано в роботі Львівського та Донецького центрів.