ЄСПЛ зареєстрував скаргу Центру прав людини “ZMINA” проти російської федерації щодо блокування сайту в Криму

1 год назад 0

Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу Центру прав людини ZMINA проти РФ на блокування сайту zmina.info у Криму. Це підтверджує письмова відповідь Секретаріату ЄСПЛ від 19 січня 2023 року. Скаргу було подано у вересні 2022 року.

Про це “.

Позов підготувала група юристів, супроводжували процес Інститут розвитку регіональної преси та Європейський центр захисту прав людини (EHRAC).

За словами головної редакторки сайту zmina.info Ольги Падірякової, після 24 лютого 2022 року редакція не лище інформувала про ситуацію з правами людини в Україні, але й з перших днів стала робити акцент на воєнних злочинах росії в Україні. Також команда сайту щоденно відслідковувала та висвітлювала порушення прав людини і ключові події у  Криму .

Крім того, у березні 2022 року редакція відкрила російськомовну сторінку сайту  zmina.info , де розміщувались переклади новин, статей та інструкцій, які стосувались повномасштабного вторгнення, воєнних злочинів та примусової мобілізації.

“Ми зробили це, щоб інформувати російськомовну аудиторії, зокрема на окупованих територіях України, про ситуацію з повномасштабним вторгненням та про воєнні злочини країни-агресора”, — коментує Ольга Падірякова.

Згодом у травні 2022 року стало відомо, що роскомнагляд заблокував сайт на території рф та окупованому Криму.

“Редакція сайту та керівництво організації не отримували повідомлень про блокування і його причини від офіційних органів РФ. Водночас зі свого боку заявляю, що редакція не робила на сайті zmina.info протизаконних публікацій” , — заявила головна редакторка сайту.

На думку голови Центру прав людини ZMINA Тетяни Печончик, до блокування сайту привела багаторічна інформаційна та правозахисна діяльність організації, висвітлення ситуації з порушеннями прав людини в окупованому Криму, починаючи з кінця лютого 2014 року, а також висвітлення тяжких наслідків широкомасштабної збройної агресії РФ проти України, воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних країною-агресором після 24 лютого 2022 року.