Українців змусять повернути субсидії назад: як бути

6 лет назад 0

Як відомо, з 1 травня 2018 року програма надання субсидій істотно змінилася.

Про це пише портал Znaj.ua.

Згідно з новим положенням, громадянин, якому призначена субсидія, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

  • зміна складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа) — членів домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), їх соціальний статус;
  • зміна складу сім'ї члена домогосподарства;
  • зміна переліку одержуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  • зміна переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
  • зміна керівника, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання;
  • якщо хтось із членів сім'ї купив автомобіль, з дати випуску якого пройшло менше п'яти років (крім мопеда);
  • якщо хто-небудь із складу домогосподарства або член сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив покупку або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальної норми житла) на суму понад 50 тис. грн.

Як зазначає заступник начальника управління — начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту лмр Леся Дронь, частина людей, які не повідомили про певні обставини, які вплинуть на розмір субсидії чи на право на призначення субсидії, змушені будуть її повернути, якщо це згодом з'ясується.

Новий порядок передбачає, що субсидія не призначається сім'ям, які мають квартиру площею понад 120 кв. м або приватний будинок площею більше 200 кв. м.

"Навіть рішенням комісії таким сім'ям не можна призначити субсидію. На кожну таку сім'ю подаємо запит про її склад. Таким сім'ям не буде продовжена субсидія з 1 травня 2018 року, — зауважує Л. Дронь. — На жаль, трапляється, коли одна людина з інвалідністю зареєстрований в квартирі площею 130 кв. м. Йому не буде призначена субсидія, хоча таким людям потрібно надавати соціальну підтримку. Ми подали пропозиції в міністерство, щоб надавати таким сім'ям субсидію, виходячи з конкретних обставин".