7 щоденних звичок, які роблять життя довшим

4 года назад 0

По суті, все наше життя – це низка звичок, яким ми слідуємо день у день. Фахівці радять включити в цей список такі звички, які роблять здоров’я міцнішим, а життя довшим.

Не підскакувати з ліжка після сну. Після пробудження від нічного сну не потрібно поспішно покидати ліжко – така квапливість посилює напругу і стрес, випробувані організмом. Набагато правильніше побути ще дві-три хвилини в ліжку, думаючи про щось приємне і потягуючись всім тілом.

Стакан води натщесерце. Пиття води на початку дня – одна з кращих звичок людини, яка оздоровлює роботу шлунково-кишкового тракту, від якої, як показують останні дослідження, залежить весь організм, включаючи імунну систему і ЦНС.

Їсти через кожні 4 години. Прийоми їжі у такому режимі допомагають підтримувати стабільний рівень цукру в крові і захищає від розвитку інсулінорезистентності (нечутливість клітин до інсуліну), на тлі якої розвиваються переддіабет і діабет.

Більше стояти і ходити пішки. В умовах офісної роботи обзаведіться звичкою кожні 45 хвилин вставати зі стільця, щоб трохи пройтися або поприсідати. Також можна проходити пішки одну-дві зупинки, не користуючись транспортом, або підніматися по сходах замість ліфта.

Виходити з дому раніше, ніж планували. Фахівці рекомендують виходити раніше на 10-15 хвилин, така звичка значно знижує рівень стресу через острах запізнитися або реального запізнення.

Не скаржитися і не пліткувати. Скарги і плітки – це те, що забирає ваш час і при цьому не приносить морального задоволення. Навпаки, ще більше занурює в атмосферу емоційного негативу і до того ж створює погану репутацію. Існує спеціальна техніка «браслет», яка допомагає відучитися від порожніх розмов: надіньте на руку браслет і переодягайте його на іншу руку кожен раз, коли вам хочеться сказати щось не те. Спробуйте утримати браслет на одній руці протягом хоча б декількох тижнів.

Дякувати за все хороше. Дуже важливо вміти радіти дрібницям і бути вдячним за те радісне, що існує в житті. Знайдіть ввечері 5 хвилин на те, щоб подумати, які уроки ви винесли з прожитого дня і що в ньому пішло вам на користь, порадійте за себе – за те, що стали розумнішими і досвідченішими. Любов до життя не є вродженим почуттям, це перш за все результат світогляду людини, показник її внутрішньої роботи.