8 ароматичних олій, які допоможуть вам краще спати

4 года назад 0

Сон допомагає думати більш чітко і зосереджуватися краще протягом дня. Водночас нестача сну впливає як на ваше психічне, так і на фізичне здоров’я. Використовуючи наші поради, а саме ароматичні олії, ви зможете краще спати.

Насправді, у наш час, ароматерапія – це ефективний засіб, який допомагає людям досягти стану спокою для виконання щоденних функцій.

Стрес, безсоння, тривога і депресія

Сьогодні спосіб життя більшості людей переповнений великою кількістю обов’язків, які можуть викликати напади стресу. Вставати рано-вранці, дивлячись на годинник або мобільний телефон, або труднощі зі сном є прикладами стресу.

Безсоння також сприяє зміні графіка, дієти, збільшення кількості кави та алкоголю. Якщо ви не спите добре, це може викликати поганий настрій, загальне нездужання, дратівливість або втому. Стрес також може бути симптомом емоційних розладів, таких як депресія і тривога.

На щастя, ароматерапія як мистецтво або терапевтична культура є чудовим засобом для боротьби з цими захворюваннями. Вона не замінює лікування, але допомагає вам почувати себе краще завдяки натуральним продуктам.

Ефірні олії та нервова система

Ефірні олії або ароматичні активні інгредієнти діють на парасимпатичну нервову систему, яка контролює відпочинок, розслаблення і сон. Мільйони нюхових рецепторів у вашому носі з’єднані з мозком. Тому запахи негайно впливають на функції відпочинку, розслаблення і сну.

Деякі активні інгредієнти містяться одразу в декількох ароматичних оліях. Серед них гіркий апельсин і лаванда, які заспокоюють і розслабляють. За допомогою масажу, настоїв або ароматичних дифузорів, їхні аромати досягають мозку, а потім забезпечують спокійний сон і зменшення напруги, тривоги і депресії.

8 ароматичних олій, які допоможуть вам краще спати

1. Лаванда, найбільш цінна ароматична олія

У ароматерапії найбільш цінною є лавандова олія. Через її заспокійливі і розслаблювальні властивості її вплив на нервову систему не викликає сумнівів. Вона ідеально підходить для того, щоб заснути, навіть у хронічних випадках безсоння.

Щоб скористатися перевагами лавандової олії, потрібно:

  • Налийте 15 крапель олії у дифузор перед сном.
  • Нанесіть олію на обличчя, шию, руки, долоні і ноги.
  • Нанесіть краплю олії на кожне зап’ястя або шию, змішавши її з кремом або звичайною олією для тіла.

2. Олія з гіркого апельсина

Заспокійливі властивості олії з гіркого апельсина ефективно протидіють безсонню, депресії, стресу, тривозі та нервозності.

Найкраще застосовувати цю олію за допомогою дифузора або масажних рухів. Гіркий апельсин є однією з кращих ароматичних олій, які запобігають порушенню сну.

3. Ефірна олія мандарину

Якщо вам важко забути про проблеми свого повсякденного життя, то олія з мандаринів дуже корисна, коли мова йде про релаксацію і відпочинок.

  • Найкращий спосіб її використання – налити 15 крапель у дифузор перед сном.
  • Крім того, ви також можете споживати її вранці і ввечері, додаючи дві краплі до оливкової олії.

4. Олія з валеріани

Її седативні властивості гарантують спокійний сон.

Цю олію можна використовувати, наливаючи від 15 до 20 крапель у дифузор або наносячи масажними рухами на обличчя, шию та руки.

5. Ефірна олія з ромашки

Ефірна олія ромашки ідеально підходить для боротьби з безсонням. Вона володіє потужним розслаблювальним ефектом, що навіть допомагає людям з гіпертензією, яким дуже важко розслабитися.

6. Майоран для боротьби зі стресом

Властивості цієї ароматичної олії знижують кров’яний тиск і запобігають стресу. Крім того, олія майорану дозволяє вільно дихати, коли у вас застуда.

Використання її за допомогою дифузора або масажних рухів ідеально підходить для зменшення страждань.

7. Лимонний пилок від тривоги

Ви можете використовувати цю ароматичну олію для запобігання тривоги, депресії або стресу, оскільки вона має дуже ефективні заспокійливі властивості.

  • Для того, щоб повною мірою скористатися перевагами, ви можете розвести її двома краплями оливкової олії і вживати її тричі на день.

8. Петітгренева олія для запобігання напруги

Як відомо, це гіпнотична олія, яка є більш ефективною, ніж ромашка.Петітгрен також є м’язовим релаксантом, який знімає стрес і сприяє розслабленню.

  • Вона ідеально підходить для масажу.
  • Ви також можете дихати нею безпосередньо з флакона або вживати дві краплі, розведені в оливковій олії.

Ароматичні олії мають потужний вплив на мозок. Таким чином, вони можуть допомогти вам повністю розслабитися, водночас протидіючи безсонню, стресу і тривозі. Ви можете отримати цей ефект, вдихнувши аромат в будь-який час дня, особливо в нічний час, коли ви зможете розслабитися і краще спати.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.