Мобілізація за письмовою згодою: у Верховній Раді вирішили змінити підхід до заклику до ЗСУ

3 недели назад 0

В Україні можуть змінити підхід до заклику до ЗСУ. У Верховній Раді запропонували мобілізувати військовозобов'язаних за письмовою згодою.

У парламенті зареєстрували новий законопроект №10209, автором якого став депутат Георгій Мазурашу. Серед іншого запропоновано призивати на військову службу тих, хто має броню, а також співробітників правоохоронних органів.

Народний обранець закликав дозволити звільняти від служби за власним бажанням та залучати до відновлення інфраструктури безробітних.

Мобілізація за письмовою згодоюУ документі зазначено, що українців потрібно призивати до ЗСУ після письмового підтвердження готовності захищати державу, а також враховувати їхні морально-вольові якості. Мазурашу вважає примусову мобілізацію неправильною.

"Це неадекватні норми, які є виключно шкідливими. Тому я вже не вперше пропоную зміни, які змусять ТЦК СП шукати і мобілізувати саме готових і фізично і морально стати на захист країни, а не всіх підряд для кількості. Як зазначають добровольці, через таких загнаних погрозами та примусом в армії суцільні проблеми. Вони відмовляються виконувати накази, залишають позиції, біжать, здаються в полон" , — цитує депутата ВРУ ТСН.
Звільнення від служби за бажаннямПарламентарій закликав дозволити військовим йти зі служби у разі порушення їхніх прав та за власним бажанням. Для цього їм потрібно надати відповідний рапорт.

Також передбачено право звільнятися від служби призовникам, якщо вони належать до категорій громадян, які не підлягають призову під час мобілізації. Зокрема, це стосується студентів, аспірантів, викладачів, людей з інвалідністю та заброньованих працівників.

Залучення безробітних до відновлювальних робітБезробітних українців у запасі, яких не призвали на військову службу, запропоновано залучати до відновлення пошкодженої інфраструктури чи забезпечення функціонування інших секторів економіки.