На Херсонщині диких тварин імунізують з повітря

2 года назад 0

На території Херсонщини відбувається пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом — шляхом розповсюдження принад з вакциною за допомогою авіатранспорту. Всього заплановано провести імунізацію диких тварин на площі 509 775 км2. Для її прооведення залучено 4 літаки АН-2.
Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина «Орісвак». Заходи по вакцинації забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу, та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.
Наголошуємо, приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Вакцина буде розкидана над територією, де проживають дикі тварини (ліси, поля) – не над населеними пунктами.
Заходи з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу здійснюються під контролем Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та будуть тривати, при сприятливих погодних умовах, близько 10 днів.
Прохання до мешканців області з розумінням відноситись до вакцинації авіаційним методом. При виявленні приманок — не торкатись їх, не переносити та не руйнувати.
За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області