На Херсонщині кандидати на виборах крадуть чужі програми

3 года назад 0

Серед претендентів на депутатський мандат (18 осіб) є 6 кандидатів у народні депутати, які балотуються на окрузі №184 (Нова Каховка, Херсонщина), подали до Центральної виборчої комісії передвиборчі програми, тексти для яких є переважно ідентичними з текстами програм кандидатів на попередніх виборах.
Так, наприклад, частини тексту передвиборчої програми кандидата від «Європейської солідарності» Ігор Йосипенко повторюють програму кандидата у народні депутати Ігоря Лаврінця, який також від партії «Європейська солідарність» балотувався по округу №173 на позачергових виборах 21 липня 2019 року. Зокрема, повторюються фрази про європейський шлях, побудову Європи в Україні та НАТО, як гарантію миру в Україні.
Програма кандидата від партії «Блок опозиційних сил» Олександра Пономарьова майже повністю повторює програму кандидата у нардепи від партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Баранського, який балотувався 21 липня на окрузі №133. Слова «Одеса, одесити» замінені на «Херсон, херсонці». Пономарьов не включав у свою програму пункти Баранського про повернення історичних назв вулицям та скасування «мовного закону про тотальну українізацію», а також про зняття недоторканності з депутатів, суддів та Президента. Пункт «Суду для Порошенка» замінено на «Справедливий суд».
Програма кандидата у народні депутати від партії «Команда Симчишина» Сергія Матвійчука складена з пунктів програми кандидата від ВО «Свобода» по округу 92 у 2019 році Юрія Деркача.
Програма кандидатки від партії «Миколаївці» Тетяни Лазаревої майже слово у слово повторює програму кандидата Геннадія Чекіти. Лише замінено згадки Одеси на Херсон. Чекіта є керівником партії «Миколаївці».
А от кандидат-самовисуванець Геннадій Васильович Лагута не змінив жодного слова у програмі, яку подав раніше У Прикарпатті покійний кандидат у нардепи Роман Вірастюк!
У одному з пунктів він обіцяє підтримку сімей та спортсменів, які відстоюють честь Прикарпаття, залучення інвестицій у розвиток господарства Прикарпаття та розвиток туристичного потенціалу Дністровського каньйону.
Цю програму подавав у 2019 році для балотування в окрузі №84 покійний кандидат у нардепи Роман Вірастюк. Таку ж саму програму зі змінами подали і кандидат по 86 округу Анатолій Дирів, який балотувався у 2019 році, і кандидат по 87-му округу Руслан Зозуля, який балотувався у 2021 році. При цьому, в програмах Вірастюка, Диріва і Лагути одна і та сама помилка «Унемложливлення корупції»
Примітно, що сам кандидат Лагута, відповідно до даних ЦВК, проживає в місті Івано-Франківську.
Кандидат від партії «Нові обличчя» Андрій Помазан свою програму сформував, використовуючи матеріал «Актуальні проблеми організації громадянського суспільства в Україні», авторами якого зазначені викладач та студент Національної академії внутрішніх справ, а також окремі пункти проєкту Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021-2021 років в частині розвитку курортів на узбережжі Чорного та Азовського морів.
За матеріалами Громадянської мережі ОПОРА
Відповідно до частини 3 статті 55 Закону України “Про вибори народних депутатів”, для реєстрації народного кандидата серед інших документів подається в електронному вигляді передвиборна програма, викладена державною мовою, яка оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.