СБУ повідомила про підозру т.зв «директору» захопленої росіянами друкарні у Херсоні

2 недели назад 0

За матеріалами Служби безпеки підозру у пособництві ворогу та колабораційній діяльності отримав мешканець Херсона.

Про це повідомляє пресслужба СБК Херсонської області.

За даними слідства, під час окупації обласного центру чоловік перейшов на бік ворога та, маючи досвід у сфері поліграфії, запропонував себе у якості «очільника» захопленої окупантами Херсонської міської друкарні.

Таким чином загарбники призначили його на посаду «директора» так званого «Казенного предприятия «Херсонская областная типография», де зловмисник забезпечував інформування населення тимчасово окупованих територій Херсонщини про діяльність злочинної влади.

Для функціонування так званої «друкарні» він «тиснув» на працівників підприємства, змушуючи працювати на ворога.

Підозрюваний, аби «задовільнити» у друкарських потребах усі «сфери» діяльності злочинної влади, укладав договори російського зразку з іншими профільними незаконно створеними структурами та організаціями.

На замовлення окупаційної адміністрації Херсона він друкував періодичні видання, де розміщувався проросійський контент.

Крім цього, своїми «правами» зловмисник керував та розпоряджався майном ще кількох поліграфічних підприємств обласного центру, власники яких не надали згоду на співпрацю з окупантами.  

Перед деокупацією Херсона ворожий поплічник «евакуювався» на лівий берег річки Дніпро. СБУ знає про його місцеперебування та вживає заходів для притягнення зловмисника до відповідальності.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч.4 ст.111-1 (колабораційна діяльність) та ч.1 ст.111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Йому загрожує від 10 до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Заходи з документування протиправної діяльності проводили співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.