«Вдячні Богу за те, що він привів до нас українських захисників» — місцеві жителі Високопільської громади

9 месяцев назад 0

Пішу колону захисників Збройних сил України у звільненому Високопіллі зустрічали місцеві жителі. Через кілька днів після звільнення до селища приїхали волонтери з гуманітарною допомогою.

Жителі громади радіють, що на Високопільщину зайшли українські захисники.

"Я дякую Бога, за те що він привів українських воїнів до нас та що оберігає їх та дає сили боронити Україну", — говорить одна з місцевих жительок.

За словами голови Благодійного фонду "Українці переможуть!" Ігоря Йосипенка, команду вразили знищені населені пункти, зокрема село Князівка.

Зруйнований і центр самого Високопілля. Місцеві жителі вивозять свої речі, на околицях селища багато покинутих свійських тварин – вільно бігають свині. А також багато розстріляної і пораненої худоби. Залишатися в селищі зараз небезпечно, адже його постійно обстрілюють росіяни.

"Вперше я відчув ці звуки настільки близько коло нас, десь за нашими спинами. А також бачили дві пожежі, які сталися в обід. Розуміємо, що прилетіло або вночі або зранку, бо будинок догорав" ,- каже Ігор Йосипенко.
Голова Високопільської територіальної громади Ганна Шостак–Кучмяк говорить — зараз в селищі залишилося близько 270 людей, вони живуть під постійними обстрілами. Покидати свої домівки не хочуть, не зважаючи на небезпеку.

"Люди категорично відмовляються виїжджати. Кажуть, що пів року терпіли російських військових. Головне, що прийшли українські захисники і тому витерплять усе", — розказує голова громади.

Від обстрілів росіянами люди ховаються в облаштованих в погребах і підвалах. Саме селище знаходиться у жахливому стані, – говорить Ганна Шостак – Кучмяк. Тут зруйновані житлові будинки та адмінбудівлі, пошкоджені газові, водо та енергомережі. Їх ремонтуватимуть після завершення активних бойових дій.

"Діло йде до холодів. Треба буде людям допомогти облаштувати опалення. Це будуть буржуйки. Бо газу нема. Йдуть обстріли тому ремонтні роботи не можуть робиться, бо це небезпечно", — говорить Ганна Шостак-Кучмяк.

Щоб забезпечити жителів Високопілля усім необхідним, подано клопотання до Херсонської військової адміністрації.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.