У Херсоні безпритульних собак стерилізували безоплатно

3 года назад 0

У Херсоні закінчилась акція безкоштовної стерилізації безпритульних тварин. Благодійний проєкт організації "Чотири лапи. Україна" тривав чотири тижні. За цей час стерилізували більше 220 собак. " Ми отримуємо щороку близько 20-30 заявок з різних міст України. Так само на початку цього року ми отримали заявку міста Херсон. Тривали переговори з нашим керівництвом і місцевою владою, писали певні документи і уже наша команда після цього змогла нарешті приїхати до Херсона.
Проєкт тривав протягом чотирьох тижнів. Ми отримали колосальну кількість заявок від місцевих жителів, на жаль не змогли всі заявки відпрацювати, тому що їх багато, а обмежений термін проєкту. Ми сподіваємося, що після завершення проєкту місто продовжить цю справу, щоб впоратися з кількістю безпритульних тварин на вулицях ", — каже лідерка команди "Чотири лапи. Україна" Олена Сушко.
У команді працюють фахівці з різних міст України – Миколаєва, Вінниці, Коростеня та інших. Лікар-ветеринар Дмитро Чернецький працює у мобільній операційній. Тут собак стерилізують та щеплюють від сказу.
" Після того, як наші ловці привозять собак, ми їх оперуємо у нашій мобільній клініці. Проводяться необхідні маніпуляції. В основному робиться гістеректомія та кастрація. Після такої операції тваринка вже не зможе народжувати. Також це є профілактика різних захворювань і тварина довше може жити.
Після такої процедури ми чіпуємо тваринку, ставимо кліпсу з індивідуальним номером, який не повторюється у жодної тваринки. Вона несе інформацію, що тваринка була оперована у певний день, вакцинована і яким лікарем, коли саме оперувалася ", — розповів Дмитро Чернецький.

В Україні проєкт "Чотири лапи" триває третій рік. Після Херсона команда лікарів вирушить до Одеси.
За матеріалами Суспільне. Херсон.