У Мінцифрі повідомили про запуск нової послуги “є-Підприємець“

4 недели назад 0

Кабмін підтримав запуск проекту "є-Підприємець". Спочатку скористатися новою послугою зможуть лише три категорії ФОП.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про нову ініціативу, у рамках якої на платформі "Дія" можна буде отримати цілий пакет послуг. За його словами, продовжується урядовий курс на створення максимально комфортних умов для створення та ведення бізнесу в Україні.

Передбачено 12 послуг для бізнесу та одна онлайн-форма. Можна буде не тільки відкрити бізнес, а й отримати сервіси, які будуть потрібні для масштабування роботи.

Всього в кілька кліків на порталі "Дія" будуть доступні:

  • державна реєстрація фізособи-підприємця;
  • реєстрація платника єдиного податку чи ПДВ;
  • внесення змін щодо ФОП;
  • відкриття банківського рахунку;
  • повідомлення про використання єдиного рахунку,

Насамперед сервіс "є-Підприємець" запустять для торгових точок, кафе та салонів краси.

"Спрощуємо життя українському бізнесу. Будуємо країну бізнесменів. Наприклад, ви щойно відкрили кав'ярню. Отримуйте необхідні дозволи та подавайте декларацію на порталі "Дія". Жодних ксерокопій, паперів та часу на поїздки до держорганів" , — зазначив Федоров.
Глава Мінцифри наголосив, що послуги доступні не тільки новим ФОП, а й бізнесам, що вже діють. Їм буде простіше відкрити нову студію манікюру чи кіоск. За словами Михайла Федорова, вдасться усунути корупційну складову. Тепер замість відвідування з конвертом тієї чи іншої установи можна просто заповнити онлайн-заяву.

Нагадаємо, що в уряді захопилися антикорупційним та економічним ефектом від цифровізації. За минулі два роки він становив 16 млрд грн. Денис Шмигаль підкреслив, що цього вдалося досягти, зокрема, завдяки усуненню людського чинника.