Українцям роздадуть безкоштовні LED-лампи для економії світла: коли та де можна отримати

1 месяц назад 0

В Україні програма обміну старих ламп розжарювання на нові LED-лампи все ще не стартувала. З одного боку, ЄС все ще не надіслав першу партію ламп, з іншого боку, як заявляють у Дії, уряд все ще не затвердив необхідний правовий акт.
Як повідомили OBOZREVATEL у службі підтримки Дії, лампи можна буде отримати у найближчому відділенні "Укрпошти". Таке рішення ухвалили через те, що державний поштовий оператор має поширену мережу відділень, які наявні навіть у невеликих населених пунктах.Ось як можна буде отримати свої лампи:

  • коли з'явиться така функція (орієнтовно у січні) – записатися на обмін ламп у найближчому відділенні "Укрпошти";
  • дорюлОбозревательпринести на пошту п'ять старих ламп та обміняти їх на п'ять енергоефективних.

"Перші 15 млн LED-ламп, профінансованих ЄК, надійдуть в Україну в січні" , – зазначили в Офісі президента. Загалом планують надати 50 млн ламп.

Заміна 50 млн ламп дійсно допоможе щомісяця економити величезну кількість електроенергії. У своєму Twitter голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що економія складе 1 гігаватт*годину електроенергії (відповідає обсягам генерації однієї АЕС).

Але для того, щоб досягти такої економії, доведеться створити логістику, за якої енергоефективну лампу отримає кожен, хто її потребує. Йдеться і про приватний сектор, і про багатоквартирні будинки, і про школи, лікарні тощо.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, куди подавати документи на отримання субсидії. А також які саме потрібно зібрати. Експерт із соціальних питань Андрій Павловський вважає, що у 2023 році не всі охочі отримати субсидії зможуть їх оформити. За його словами, річ у тому, що у держбюджеті-2023 на це виділено на 9,2% менше грошей, ніж у 2022-му. Цього явно недостатньо для підтримки всім, хто цього потребує.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.