За організацію псевдореферендуму на території Милівської громади Херсонщини двом жителькам регіону повідомлено про підозру

4 месяца назад 0

За процесуального керівництва Бериславської окружної прокуратури двом жителькам регіону заочно повідомлено про підозру  у колабораційній діяльності  (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).  

Про це повідомляє пресслужба Бериславської окружної прокуратури.

За даними слідства, у вересні 2022 року підозрювані 50-ти та 55-ти років обійняли посади так званих «заступниці голови» та «секретаря» незаконно створеної «дільничної виборчої комісії», що готувала псевдореферендум на території сіл Качкарівка та Саблуківка Милівської громади.  
 
Жінки з числа місцевих жителів готували списки потенційних учасників незаконного референдуму, агітували за рф та заохочували людей до процесу «волевиявлення». Також підбирали до складу «ДВК» інших членів, контролювали їхню роботу. Після «підраховували голоси».
 
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.