«Зусилля Сил оборони по зачищенню позицій військ РФ на лівому березі ефективні». Гуменюк про ситуацію на Херсонщині

11 месяцев назад 0

Зусилля Сил оборони з зачищення позицій військ РФ на Херсонському напрямку досить ефективні. Російській армії складно використовувати артилерійське озброєння, тому вони намагаються замінити це авіаційними атаками, заявила в марафоні "Єдині новини" Наталія Гуменюк.

"Росіяни позбавились багатьох складів з боєприпасами завдяки нашій вогневій роботі й відчувають такий голод снарядний. Їм складно розташовувати свої вогневі позиції у цій смузі, оскільки наші влучання досить ефективні" , — сказала Гуменюк.

За її словами, російські війська зараз багато маневрують, постійно переміщуються і вишукують нові місця розташування. Також їм доводиться змінювати тактику, бо використовувати міномети та артилерійське озброєння складно в таких умовах, зазначила Наталія Гуменюк.

"Південний напрямок зараз для них, як місце для відновлення підрозділів, які потерпають на сході. Це тилові підрозділи, але не можна їх недооцінювати. Вони готові до застосування. Це мішані підрозділи: там є мобілізовані, і штатні. Морально-психологічний дух у них в край низький" , — сказала Гуменюк.

Також вона розповіла, що на Херсонщині ситуація критично загострюється, наявність щоденних обстрілів для мирного населення нетипова. Тому, якщо є можливість евакуюватись, краще це зробити, закликала керівниця пресцентру.

"Зокрема йдеться про населені пункти, які на узбережжі знаходяться, які максимально в зоні досягання й ураження. Оскільки ворог застосовує керовані авіаційні бомби, у яких дуже велика потужність. Б'ють вони зокрема по окремих цивільних об'єктах, намагаючись нищити економічну потужність регіону. Знаючи, що Херсонщина це аграрний регіон, є дуже багато влучань по полях" , — сказала Гуменюк.

За її словами, на Херсонщині дуже складна ситуація з розмінуванням, проведенням стабілізаційних заходів, бо площі замінування надзвичайно великі, об'єктів дуже багато.

"Не зважаючи на те, що вибухотехніки працюють майже 24/7, все ще багато роботи. Прикладів з підриву мирного населення дуже багато. Томі людям краще виїхати, поки будуть проведені всі можливі заходи. Стабілізуємо таку ситуацію і потім будемо раді поверненню" , — сказала керівниця пресцентру. Що відомо

  • За даними Генштабу, 31 березня на Херсонському напрямку російські військові не проводили активних дій, удосконалювали оборонні рубежі та позиції. Обстріляли Херсон.
  • Під обстріл потрапили люди, які намагались доправитись у Херсон на човні. Вони пливли з дач на лівому березі. Двоє людей поранені.
  • У селі Посад-Покровське на російській міні підірвалися троє енергетиків. Вони працювали над відновленням електромереж. Двоє чоловіків загинули, один — поранений.