Андрій Проценко здобув «бронзу» у дощовому етапі Діамантової ліги у Стокгольмі

9 месяцев назад 0

Українець закінчив змагання після з результатом 2.16 метра.

Український легкоатлет Андрій Проценко провів другий старт сезону Діамантової ліги. На етапі у Стокгольмі стрибун у висоту посів підсумкове третє місце.

Загалом змагання у Швеції стали для Проценка четвертими у літньому сезоні-2023. Їм передували два турніри у Польщі, де Андрій здобув "золото" і "бронзу", двічі показавши результат 2.21 метра – найкращий особистий результат на відкритому повітрі у 2023 році.

Серед суперників Проценка у секторі для стрибків у висоту на етапі у Стокгольмі були срібний призер чемпіонату світу та чемпіон Азії У Сан Хьок з Південної Кореї, а також Джанмарко Тамбері – чинний олімпійський чемпіон Токіо.

Як виступив Проценко?

• Змагання у Стокгольмі проходили за несприятливої погоди: спортсмени змагалися за дощу та температури 13 градусів.
  • Стартову висоту 2.08 метра українець взяв з другої спроби. Те саме Андрій повторив у другій – 2.12 м.
  • На висоті 2.16 метра Проценко припустився двох помилок, однак з третьої спроби стрибун у висоту взяв планку. Завдяки цьому результату легкоатлет гарантував собі місце у трійці призерів — боротьбу достроково припинили і Тамбері, і Сан Хьок, який взагалі закінчив змагання без результату
  • Виступи на етапі у Стокгольмі Андрій припинив на висоті 2.20 метра, яку атлет не зміг взяти з першої спроби. Українець переносив висоту з 2.20 м на 2.24 м, але не використав дві спроби. Натомість його суперникам вдалося подолати позначку 2.20 метра з першої спроби і вони залишили українця на третьому місці.

Переможцем етапу у Швеції став новозеландець Гаміш Керр, який з другої спроби подолав планку на висоті 2.24 метра. У боротьбі за "золото" легкоатлет обійшов бельгійця Тома Кармоя, який у трьох спробах не зміг взяти планку на цій висоті.
Діамантова ліга. Стокгольм. Стрибки у висоту — чоловіки

• Гаміш Керр (Нова Зеландія) – 2.24 метра
  • Тома Кармой (Бельгія) – 2.20 м
  • Андрій Проценко (Україна) – 2.16 м
  • Стрибки у висоту на Діамантовій лізі: що відомо
  • Проценко тричі вигравав етапи Діамантової ліги – у 2022 році стрибун у висоту виграв етап у швейцарській Лозанні.
  • Наступний етап, до програми якого увійдуть стрибки у висоту серед чоловіків, відбудеться 14 липня у Сілезії.