Визначено претендентів на премію Президента України «Українська книжка року»

12 месяцев назад 0

Комітет з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року», роботу якого організовує Держкомтелерадіо, запропонував відзначити премією три видання.

Зокрема, у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» запропоновано преміювати книгу Миколи Жулинського «Моя Друга світова»: роман-хроніка в голосах». Видавець — ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал», 2016. 

Ця книга — переплетення дитячих вражень, історичних фактів і людських трагедій у вирі Волинської трагедії. Автор веде читача від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення.  

 У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» премію запропоновано присудити книзі  «Євангеліє Бучацьке». Упорядник — Д.В. Степовик. Видавець — ДП «Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро», 2016.

Євангеліє, що є пам’яткою книжного мистецтва та мініатюри, було написане для прочитання під час Божественної літургії  у другій половині XII – на початку XIII ст. на Волині.  Ця рукописна книга домонгольського періоду дістала сучасну наукову назву у 1888-1889 рр. за місцем зберігання від 1712 р. у чоловічому монастирі міста Бучач. Нині священна книга зберігається у колекції Національного музею м. Львова ім. Андрея Шептицького. До книги увійшли факсиміле стародавнього рукопису Євангелія та його переклад сучасною українською мовою.   

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» запропоновано відзначити премією книгу  «Шалахмонеси» Г.А. Фальковича. Видавець — ТОВ «Часопис «Дух і Літера», 2016. Ця українсько-єврейська книга поєднала найкраще з обох культурних традицій. Видання ілюстровано роботами художника Пінхаса (Павла) Фішеля, які виконані на зразок єврейських стародруків. 

Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить  100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків — видавництву або видавничій організації.

З повним переліком висунутих на здобуття премії видань можна ознайомитись на веб-сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=88996