Жители Чаплынки собрались, чтобы отыскать уцелевшие экспонаты в сгоревшем музее

2 года назад 0

Жители Чаплинского района рассказывают в соцсети Фейсбук, как после пожара в местном музее помочь разобрать завалы и найти предметы, которые не сгорели в огне, пришли волонтеры, руководители РГА, военнослужащие, передает ПИК. 

Через соцсети с просьбой о помощи обратилась руководитель музея Елена Привалова, рассказала пользователь Алена Ращупкина.

«На допомогу Олені прийшли місцеві добровольці, голова РДА, колеги по роботі, на прохання про допомогу відгукнулись військовослужбовці — зведений загін оперативного забезпечення в/ч А3814 (інженера), працівники благоустрою Чаплинської селищної ради. Гуртом вдалось загасити полум'я та недопустити нової пожежі, прибрати балки та каміння, які створювали небезпеку перебування в будівлі, знайти деякі експонати, винести частину сміття. 
Я не здивована рішучістю та готовністю прийти на допомогу тих добровольців, які сьогодні були поруч. Бо вже звикла, що на більшості заходів одні й ті ж обличчя — чи то автомайдан, чи благодійні акції чи допомога військовим», — написала А.Ращупкина.

«І по завершенні дня перед очима одна й та ж картина — Олена Привалова, яка руками витягає з вогню залишки документів, яку доводиться виводити на свіже повітря після годин у їдкому диму, яка мужньо усуває наслідки пожежі, а коли ніхто не бачить тихенько під ялинкою плаче над черговим знайденим експонатом, який вже не підлягає реставрації і який доводиться кидати в одну купу із сміттям. Знаю, як це любити свою роботу і вкладати в неї душу і не хочу навіть уявляти, як це — за кілька годин втратити не просто речі, а предмети які представляють історичну цінність. В соцмережах чаплинці припускають, що через великі затрати, музей не буде відновлено і через якийсь час на цьому місці буде черговий розважальний заклад. Не вірю», — написала А.Ращупкина.

Сама Елена Привалова через соцсеть Фейсбук поблагодарила всех, кто откликнулся и пришел помогать. "Работали все на совесть. Первым прибежал Дима Велюш, Алена Ращупкина, Олеся Чавурская, а потом люди приходили и просто молча ставали работать. О безопасности людей позаботился Александр Бурейко…", — отметила Е.Привалова.

"Благодаря этому убрали балки и камни, которые могли просто упасть на голову, да и к тому же они продолжали дымиться. Лелеко Петр Петрович пришел с двумя классными помощниками и инструментами, при уборке гвоздем повредил ногу. К сожалению, не знаю имён, парень в темной одежде и врач ветлечебницы, казалось, одновременно были везде и всегда вовремя. Солдаты с части помогали, моя родная культура — Альона Байбуза, Мила Шаповаленко и Елена Шаповаленко, которая гуляла с внучкой, пока мама носила камни и не только, Кристина Иноземцева с сыном Назаром, Домбровський Владимир, верная помощница Галина Николаевна Кулиш, Виктор Кузнецов с дочкой и зятем, а еще белокурая девушка в белой куртке, надеюсь никого не забыла", — написала Е.Привалова.

 

Напомним, в пгт Чаплинка  31 марта в 22.25 произошел пожар в краеведческом музее.