Порахували земельні ресурси громад Херсонщини разом

2 года назад 0

Саме про земельні резерви громад Херсонщини як інструмент збільшення фінансових надходжень до місцевих бюджетів йшлося під час практикуму із реалізації законодавства в сфері управління земельними ресурсами, який відбувся вчора у приміщені Суворовської районної у м. Херсоні ради. Захід відвідали понад 30 представників органів місцевого самоврядування, землевпорядників та спеціалістів із земельних відносин територіальних громад нашої області.

На запрошення Херсонського представництва Асоціації міст України у ньому приймали участь провідні спеціалісти Головного управління ДФС у Херсонській області: заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Олексій Юсов та заступник начальника відділу адміністрування місцевих податків і зборів управління податків і зборів з юридичних осіб Людмила Цірук.

Серед проблемних питань були озвучені питання нормативної грошової оцінки землі, використання неоформлених земельних ділянок та особливості індивідуальної роботи з суб’єктами, які мають податковий борг з плати за землю. Окремо розглядалися питання взаємодії фіскальної служби області та органів місцевого самоврядування з питань обміну інформацією про облік, нарахування та сплату майнових податків на територіях громад. Не залишилися поза увагою учасників заходу і питання декларування доходів фізичних осіб — одноосібників від продажу сільськогосподарської продукції та оренди земельних ділянок.

Учасники заходу були одностайні у думці, що тільки спільний контроль за оподаткуванням наявної площі земельних ділянок на територіях громад та достовірність декларування власних доходів аграріями області стануть вагомими джерелами резервів для наповнення місцевих бюджетів Херсонщини.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області