Можна навіть у шапці: в Україні змінять правила фотографування на паспорт

12 месяцев назад 0

В Україні можуть дозволити фотографуватися на паспорт в шапці

22 листопада в міністерстві відбулася координаційна нарада, в ході якої обговорили питання фотографування на документи.

Так у МВС і Державної міграційної служби (ДМС) ініціюють перегляд стандартів фотографування на документи, щоб надати можливість особам, що належать до різних релігійних течій і конфесій, фотографуватися на документи без уразливості їх релігійних переконань. Про це повідомляє прес-служба МВС, передає znaj.ua.

Як зазначили в МВС, їм приходить багаточисленні звернення від представників різних віросповідань, які стикаються з цією проблемою.

Питання стосувалися фотографування для оформлення паспортів громадянина України та закордонних паспортів, посвідок на постійне або тимчасове проживання, а також посвідчень біженців.

Однією з головних проблем було те, що для фотографування документів в Україні здійснюється виключно без головних уборів, що суперечить віросповіданням окремих громадян. 

Заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук нагадала, що чинним на сьогоднішній день державним стандартом встановлено, що фотографування для паспортів здійснюється без головних уборів.

"Ми повинні зробити все, щоб надати можливість особам, що належать до різних релігійних течій і конфесій, фотографуватися на документи без уразливості їх релігійних переконань. Рішення цього питання в масштабах України, лежить виключно в площині зміни стандартів", – наголосила Ковальчук.

МВС і ДМС звернулися в ДП Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості з проханням переглянути стандарт фотографування на документи. Там підтримали ініціативу і включили зміну стандарту в план своєї роботи, повідомили в МВС.

Зазначимо, що відповідно з держстандартом України, прийнятим в 1994 році, не допускається друк фотографії на які-небудь документи у головних уборах.