Небезпечний штам коронавірусу вже на Херсонщині

2 года назад 0

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич під час прес-конференції в ОДА.
Штам Дельта виявлено шляхом за допомогою секвенування геному — генетичного аналізу коронавірусу у біоматеріалах пацієнтів з областей України, зокрема й Херсонщини, обраних випадковим чином. Дослідження проводиться в Інституті молекулярної біології та генетики Україні, а також у референс-лабораторії ВООЗ.
Головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич розповів під час прес-конференції, що зразки було відправлено до лабораторії ще 16-17 червня: « На жаль, серед тих біоматеріалів, що ми надіслали — 2 позитивних випадки захворювання на коронавірус штаму Дельта. Обидва випадки летальні. Тож починаючи мінімум з червня цей штам циркулює в Херсонській області і поступово витісняє інші », — повідомив Юрій Ромаскевич.
Як наголосив лікар, штам Дельта є набагато заразнішим, він супроводжується більш важким клінічним перебігом та призводить до більш високого рівня смертності.
За даними МОЗ, симптоми при зараженні штамом «Дельта» відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені.
Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.
Одним з найдієвіших способів захиститися від тяжкого перебігу хвороби Юрій Ромаскевич назвав вакцинацію!
Управління внутрішньої та інформаційної політики ХОДА