На Херсонщині довірливі дві жінки стали жертвами карткових аферистів

2 года назад 0

31-річна та 52-річна жінки під час телефонної розмови з шахраєм втратили разом близько 20 тисяч гривень.

В обох випадках шахрай діяв за наступною схемою: аферист телефонує «жертві», представляється працівником банку та повідомляє, що картка заблокована. Людина, вважаючи, що дійсно спілкується з представником банку, розповідає всю інформацію, що стосується картки – її номер, термін дії та CVV-код. Після цього з банківської картки зникають усі гроші. Також в деяких інших випадках на телефон може надходити SMS-повідомлення про блокування банківської картки та вказаним телефонним номером, за яким слід звернутися, щоб розблокувати картку.

Шановні громадяни! Будьте обачні та пам’ятайте: 

— якщо вам телефонують нібито з банку, говорять про заблокування вашої картки і просять повідомити PIN-код банківської картки, CVV код або інші реквізити – це шахрайство. Співробітники банку ніколи не телефонують клієнтам і не розпитують особисті дані. Якщо ви маєте сумніви, чи дійсно вам телефонує справжній співробітник — запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не по телефону;
— якщо особа, яка представляється працівником банку, пропонує вам по телефону допомогти у проведенні якихось операцій з карткою — наполягайте на їх проведенні у відділенні банку.

Відділ комунікації поліції Херсонської області